Podrobný popis celého procesu nájdete v článku na našom blogu TU.

Okrem toho, že sa Vaše dieťa zdokonalí v cudzom jazyku, získa nové priateľstvá, jazykový pobyt bude preňho veľkou výhodou do života. Viac o výhodách nájdete v článku na našom blogu: TU.

Cena jazykových kurzov je vždy individuálna. Závisí od typu kurzu a ubytovania, dodatočných služieb (napr. transfer z letiska), destinácie, ale aj ročného obdobia.

V niektorých destináciach (napr. Malta) sa platí aj tzv. sezónny príplatok. Je to navýšenie školného v letnej sezóne, kedy partnerské školy majú veľký počet záujemcov o štúdium.

Odporúčame prihlásiť sa čo najskôr. Vybavovanie kurzu v rámci Európy trvá zvyčajne 1 mesiac. Pri destináciach, do ktorých máme vízovú povinnosť počítajte až so 4 mesačnou časovou rezervou.

Výhoda skorého prihlásenia je aj v tom, že si budete môcť zakúpiť cenovo výhodnejšie letenky.

Cesta do Vami vybranej krajiny v cene nie je zahrnutá. Študent si zabezpečuje dopravu sám.

V prípade záujmu, partnerské školy ponúkajú transfer z letiska alebo vlakovej stanice. Táto služba je za príplatok a musí byť objednaná vopred.

Pri balení je potrebné zohľadniť viacero faktorov, ako je napr. druh a dĺžka jazykového pobytu, krajina, ročné obdobie a pod. Zoznam odporúčaných vecí sme pre Vás pripravili v článku na našom blogu: TU.

Jedná sa o tzv. letecké asistenčné služby, ktoré si zakúpite spolu s letenkou. Vaše dieťa dopravíte na letisko, kde si ho prevezme letuška. Tá ho po pristátí odovzdá zamestnancovi školy, ktorý ho odvezie na miesto ubytovania. 

Letecké spoločnosti majú asistenčné služby spoplatnené. Pri kupovaní letenky cez internet si nezabudnite zakliknúť aj nákup tejto služby (v angl. unaccompanied minors).

Partnerské jazykové školy majú službu vyzdvihnutia na letisku už zahrnutú v cene balíčka jazykového pobytu pre deti a mládež.

Pre štúdium v USA do 20 hodín týždenne vízum nepotrebujete. Maximálna doba štúdia je 3 mesiace. Stačí Vám turistická autorizácia ESTA a biometrický pas. 

Pokiaľ chcete študovať viac ako 20 hodín týždenne,  alebo dlhšie ako 3 mesiace, vízum budete potrebovať.

Close Menu